Wykrywanie wycieków

Wykrywanie nieszczelności a także uszkodzeń w rurach instalacji technologicznych kanalizacyjnych, wodnych, sanitarnych, ciepłowniczych zajmują się specjaliści, którzy mają nie tylko wszechstronną wiedzę, doświadczenie, niemniej jednak równie stosują przyszłościowe i bezinwazyjne rozwiązania, np takie jak wykrywanie nieszczelności gazem znacznikowym czy również z użyciem profesjonalnej kamery termowizyjnej. Dlatego też w przypadku zauważenia przykładowo zawilgocenia ściany czy też posadzki powinno się jak najszybciej skontaktować się z ekspertem, który wykona pełną diagnostykę, a zatem zastosuje metody, które pozwalają na szybkie i precyzyjne namierzenie nieszczelności w rurach instalacji, tak by możliwe było jak najszybsze usunięcie awarii.
Lokalizacja nieszczelności w instalacjach – co należy wiedzieć?
Przede wszystkim musimy posiadać świadomość, że nieszczelność w instalacji kanalizacyjnej, wodnej, ciepłowniczej czy również gazowej grozi poważnymi konsekwencjami, dlatego powinno się jak najszybciej skontaktować się ze specjalistą, który para się wykrywaniem nieszczelności.

Trzeba tutaj zaznaczyć, że lokalizacja przecieków wymaga głównie stosowania profesjonalnego sprzętu, na przykład takiego jak kamera termowizyjna, kamera inspekcyjna, czy też popularny gaz znacznikowy, który z dużą precyzją namierza wszelkiego rodzaju nieszczelności zlokalizowane w rurach różnych instalacji. Aktualnie specjaliści korzystają z różnorakich metod, jest to w głównej mierze wykonanie próby szczelności instalacji, w celu lokalizacji wycieków. Forma ta polega na wprowadzeniu czynnika, dzięki czemu można zaobserwować zmiany oraz wahania ciśnienia. Jest to forma, która umożliwia na stwierdzenie, czy w danej instalacji występuje jakiś przeciek a zatem nieszczelność. Stosowane są także inne metody, przykładowo metody akustyczne tj. wykorzystanie geofonu, który daje możliwość na usłyszenie wycieku instalacji. Inną metodą akustyczną jest przykładowo korelacja wycieku. Jak się zatem okazuje, szukanie wycieków w mieszkaniu wymaga stosowania odpowiednich rozwiązań, które pozwalają z dużą uwagą namierzyć te miejsca w instalacji, które zostały uszkodzone lub uległy degradacji, a zatem są bezpośrednią przyczyną nieszczelności a także wycieku.

Dodatkowe informacje: wykrywanie nieszczelności .