Wylewki anhydrytowe

Jeśli planujemy prace remontowe w mieszkaniu czy domu, powinniśmy wybrać dobry rodzaj wylewki. Obecnie dostępnych jest sporo różnorakich rozwiązań, które odznaczają się dobrymi właściwościami użytkowymi. Na 100 procent na uwagę zasługuje wylewka anhydrytowa, która polecana jest w szczególności osobom, które planują zastosować w mieszkaniu czy domu ogrzewanie podłogowe.

Jest to wylewka, która posiada masowe zalety, dlatego tak chętnie stosowana jest nie tylko i wyłącznie w budynkach mieszkalnych, niemniej jednak też w obiektach komercyjnych czy użytku publicznego. Co za tym idzie, warto poznać więcej informacji na temat tej wylewki.
Wylewka anhydrytowa – co trzeba mieć świadomość tego?
Przede wszystkim powinno się podkreślić, że posadzka anhydrytowa szczególkiepsko testuje się w sytuacji zastosowania ogrzewania podłogowego. Wynika to bezpośrednio z dobrych właściwości przewodnictwa cieplnego wylewki anhydrytowej. W ogrzewaniu podłogowym wykorzystuje się rury, które przekazują ciepło do pomieszczenia przez pokrycia podłogowe, a więc również przez zastosowaną wylewkę. Co za tym idzie, wylewka zastosowana w sytuacji ogrzewania podłogowego powinna charakteryzować się głównie dobrym współczynnikiem przewodnictwa cieplnego, tak aby ciepło bardzo szybko przenikało przez jej warstwę do pomieszczenia. Właśnie dlatego tak na prawdę często używa się wylewki anhydrytowe w połączeniu z systemem ogrzewania podłogowego. Warto zaznaczyć też inne zalety wylewek anhydrytowych, między innymi tj. szybkość schnięcia. Zaledwie po 48 godzinach można wznowić prace budowlane, ponieważ wylewka jest już na tyle słucha. W dodatku, jest to wylewka samopoziomująca, w której nie powinno się stosować żadnych dodatkowych zbrojeń. Jest to wylewka odporna na zginanie oraz ściskanie, a zatem wylewka o dobrych parametrach wytrzymałościowych porównywalnych do betonu. A dodatkowo, przy zastosowaniu tego typu wylewki w każdej chwili otrzymamy równą gładką powierzchnię, na którą możemy zastosować w sposób bezpośredni pokrycia podłogowe. Materiałem, który często stosuje się też w sytuacji ogrzewania podłogowego, jest pianobeton, czyli lekki beton o dobrych właściwościach użytkowych, który cechuje się także dobrym przewodnictwem cieplnym.

Zobacz także: pianobeton.