Uszczelnianie rurociągów

Uszkodzenia przewodów kanalizacyjnych zdarzają się dość często. Mogą być spowodowane uszkodzeniami mechanicznymi lub zwyczajnie zużyciem materiału. Po kilkudziesięciu latach materiał traci własne właściwości mechaniczne i dochodzi do powstawania pęknięć, przez które wydostaje się na zewnętrz zawartość rur.

Wiele osób obawia się, że naprawa sytemu kanalizacji wiąże się z dodatkowymi kosztami. Można jednakże tego uniknąć, ponieważ bezinwazyjna naprawa rur kanalizacji nie wymaga skuwania posadzki. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu techniki natrysku polimerycznego. Ta metoda jest używana głównie w sytuacji pojawienia się nieszczelności w rurach kanalizacyjnych. Aby jednakże zastosować tę technikę, przewód musi być należycie przygotowany. Głównie z dużą uwagą oczyszczony za pomocą zdzieraków i łańcuchów, a następnie opłukany. Takie zabiegi są niezbędne, ażeby nakładana powłoka żywiczna, która uszczelnia rurę, spełniała swoją rolę przez długie lata. Co ciekawe, cały proces nakładania żywicy jest monitorowany, a więc wszelkie nieprawidłowości są wykrywane natychmiast. Niewątpliwą dobrą cechą tej techniki jest szybka naprawa kanalizacji bez konieczności wykopów i kucia posadzek. Prócz tego, do przeprowadzania takich prac nie są potrzebne żadne pozwolenia urzędowe, co przyspiesza cały proces naprawy.
Renowacja rurociągów kanalizacyjnych
Wraz z upływem czasu materiał rur ulega osłabieniu i mogą pojawiać się miejscowe uszkodzenia, przez które następuje wyciek nieczystości. Istnieje jednak sposób, aby uniknąć takich kłopotliwych sytuacji. Wyjściem jest renowacja kanalizacji, dzięki której przewody zostają uszczelnione i nie dochodzi do wycieków. Technika renowacji oparta jest na wykorzystaniu żywicy epoksydowej, którą powlekane są rury kanalizacji. W ten sposób są wzmacniane, co wydłuża ich żywotność. Nakładanie żywicy odbywa się metodą szczotkową, co umożliwia na równomierne rozprowadzenie substancji uszczelniającej. Taka warstwa ochronna zabezpiecza przewód przed korozją, ścieraniem mechanicznym oraz wilgocią. Co ważne, takich warstw uszczelniających można nanieść kilka dla trwalszego efektu. Jest to bez wątpienia dobre rozwiązanie, które pozwala uniknąć istotnych awarii kanalizacji i dużych kosztów związanych z naprawą.
Sprawdź również informacje na stronie: bezinwazyjne uszczelnianie.