Regały do hali magazynowej

Kluczowym wyposażeniem każdego magazynu, hali, zakładu produkcyjnego czy sklepu jest wydajny system magazynowania towaru. Takie systemy często mają charakter uniwersalny oraz modułowy, a zatem składają się z różnych elementów, przykładowo takich jak regały wspornikowe. Jest to taki rodzaj regałów, który wyróżnia się solidną a także ustabilizowaną konstrukcją, jak również sporym udźwigiem, dlatego przeznaczony jest przede wszystkim do przechowywania towarów ciężkich, jak także o niestandardowych gabarytach.

Co interesujące, regał wspornikowy daje możliwość na magazynowanie towaru z jednej strony lub z dwóch stron, w współzależności od danej przestrzeni magazynowej czy po prostu potrzeb w firmie.
Systemy magazynowania – na co zwrócić uwagę?
W ofercie producentów oraz dostawców znajdziemy różnego rodzaju systemy magazynowania, które dostosowane są w sposób optymalny do potrzeb danej firmy, jak również dostępnej przestrzeni magazynowej. Warto mieć na uwadze o tym, że wybierając regały magazynowe, przykładowo tj. regały półkowe, musimy przede wszystkim sprawdzić parametry techniczne danego produktu, a zatem przykładowo to, z jakich materiałów zostały zrealizowane. Meble magazynowe, takie jak regały czy półki, głównie powinny charakteryzować się dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne, które mogą być spowodowane między innymi przez ciężkie urządzenia, na przykład takie jak wózki widłowe. Co za tym idzie, regały magazynowe powinny być wykonywane tylko z mocnych a także trwałych materiałów, przykładowo takich jak stal. Przy tym, metalowe profile powinny być galwanizowane a także malowane proszkowo, co zabezpiecza je przed uszkodzeniami mechanicznymi, takimi jak obicia czy przetarcia, niemniej jednak również przed korozją a także działaniem niekorzystnych czynników, w głównej mierze takich jak wilgoć czy substancje chemiczne. Właśnie dlatego warto wybierać rozwiązania charakteryzujące się dobrymi właściwościami użytkowymi, w głównej mierze takie jak regały paletowe, które przeznaczone są do przechowywania towaru na paletach. Ten rodzaj regałów cechuje się dużym udźwigiem, jak też rozwiązaniami, które umożliwiają łatwy dostęp do towarów za pomocą wózków widłowych. Są to też konstrukcje modułowe, które pozwalają na szybką wymianę uszkodzonych elementów.

Polecana strona: stoły warsztatowe.