Gadżety reklamowe dla klientów – kalendarze trójdzielne

Jest wiele sposobności, ażeby promować firmę. Narzędzia marketingowe umożliwiają działania na wielu płaszczyznach. Przeprowadzane są kampanie promocyjne za pomocą przekazu multimedialnego lub w sposób tradycyjny.

Promocja może odbywać się za pomocą materiałów drukowanych o charakterze promocyjnym a także informacyjnym. Taką rolę odgrywają broszury firmowe czy ulotki. Innym sprawdzonym sposobem jest stosowanie gadżetów reklamowych, które są wręczane klientom albo grupie docelowej. W ten sposób następuje wzmocnienie istniejących już relacji biznesowych oraz pozyskiwanie nowych klientów. W roli gadżetu reklamującego firmę świetnie sprawdzają kalendarze trójdzielne.
Praktyczny upominek dla klienta
Gadżet reklamowy powinien być głównie estetycznie utworzony. Jeśli nie przyłożymy się do jego utworzenia, może wywołać reakcje negatywne, co niekorzystnie wpłynie na wizerunek naszego biznesu w oczach osoby obdarowanej. Warto zatem dołożyć starań, ażeby gadżety były zrealizowane z materiałów najwyższej jakości. Inną główną cechą jest funkcjonalność. Wyłącznie upominki funkcjonalne i praktyczne są w stanie efektywnie pełnić rolę marketingową, czyli wypromować naszą firm, utrwalać jej pozytywny wizerunek i zwiększać rozpoznawalność marki.
Kalendarz trójdzielny – o czym należy pamiętać?
Głównie kalendarz trójdzielny dla firm powinien być wytworzony według indywidualnego projektu, który poza intersującej szaty graficznej, która przyciąga wzrok, zawiera też elementy tożsamości wizualnej firmy, a zatem: logo, nazwa i dodatkowe znaki firmowe. Trzeba natomiast zacząć od kluczowych informacji na temat tego typu kalendarza. Jest to kalendarz ścienny, który posiada charakterystyczny układ. Składa się z kilku elementów, które pełnią różnorodne funkcje. Od góry wykonuje go tak zwana główka, czyli część przeznaczona na treści reklamowe. To właśnie tutaj umieszcza się logo i w razie konieczności inne treści powiązane z działalnością firmy. Popularne są kalendarze trójdzielne z zdjęciami, które pojawiają naszą firmę w rentownym świetle. Bez względu jednak czy do projektu zostaną użyte zdjęcia czy grafiki ta część powinna wyróżniać się oryginalności i spójną kompozycją. Z marketingowego punktu widzenia jest to najważniejszy szczegół kalendarza reklamowego.
Zobacz również: kalendarz trójdzielny dla firm.