Sprawdzone sposoby na gadżet – kalendarz trójdzielny

Kalendarze są gadżetem uniwersalnym a także funkcjonalnym. Sprawdzają się w domu, biurze, w pracy i na wakacjach. Znacząca większość z nas ma kalendarz zawsze przy sobie.

Jednak to nie wszystkie jego zalety. Inną istotną cechą kalendarzy jest ich użyteczność marketingowa, ponieważ stanowią świetne nośniki treści reklamowych
Kalendarze reklamowe dla klienta
Jak się okazuje, kalendarz trójdzielny dla firm jest bardzo często wybieraną usługą. Kalendarz opracowywany jest zgodnie z życzeniem klienta. Wisząc na ścianie w biurze, hali magazynowej czy warsztacie przypomina klientom o naszej firmie i utrwala jej pozytywny wizerunek. Powinno się na początku wyjaśnić, co to są kalendarze trójdzielne. Jest to rodzaj kalendarza ściennego, który cechuje się wieloelementowym układem. Jego strukturę projektuje główka, część górna przeznaczona na umieszczenie nadruku reklamowego, kalendarium stworzone przez trzy kolejne miesiące (kartki z miesiącami są odrywane) oraz stopka, czyli część dolna. W kalendarium stosuje się przezroczystą nakładkę, po której przesuwa się kolorowa ramka, dzięki której możemy podkreślić aktualny dzień tygodnia.
Z marketingowego punktu widzenia najważniejsza jest część górna, czyli przeznaczona na treści reklamowe. Bardzo ważną kwestią jest to, że kalendarze trójdzielne są bardzo funkcjonalne. Dużo miejsca na kartkach z miesiącami sprawia, że bardzo chętnie nanosimy na nie uwagi i oznaczamy istotne wydarzenia. Jest to zatem gadżet, z którego na prawdę często korzystamy, a to przekłada się na jego skuteczność marketingową. Natomiast jeżeli już zostanie wytworzony niedbale, jego projekt wizualny będzie nieciekawy, to jego skuteczność znacznie spadnie, a może także wywoływać negatywne reakcje, które wpłyną niekorzystnie na relacje z klientem. Zadbajmy zatem nie tylko i wyłącznie o jakość zamieszczonej grafiki, ale także o wykonanie, czyli zastosowanie adekwatnej techniki druku z uwzględnieniem uszlachetnień takich lakierowanie czy laminowanie. Często wybieranym wyjściem są kalendarze trójdzielne z zdjęciami. Firma zaprezentowana w ten sposób umożliwia na utrwalanie jej wizerunku. Zdjęcia muszą być jednakże w wysokiej rozdzielczości, a zamysł ich rozmieszczenia powinien być przemyślany. Kalendarz trójdzielny wytworzony oraz wykończony z dbałością o właściwie każdy szczegół na pewno korzystnie wpłynie na wizerunek firmy.
Polecana strona: kalendarze trójdzielne.