Komora hiperbaryczna – jak to wygląda

Zdecydowanie coraz więcej osób decyduje się na nowoczesne zabiegi medyczne, które poprawiają nie tylko i wyłącznie różnorakie aspekty zdrowia, ale także korzystnie wpływają na ogólną kondycję organizmu. Takim sprawdzonym sposobem jest tlenoterapia łódź, a zatem zabiegi w komorze hiperbarycznej, w której panują warunki podwyższonego stężenia oraz ciśnienia tlenu. Dzięki takim specyficznym warunkom czysty tlen dociera w skuteczniejszy sposób do komórek organizmu, a zatem poprawia się ukrwienie całego organizmu.

Niesie to za sobą wiele korzyści zdrowotnych, w głównej mierze przyspiesza gojenie ran, niemniej jednak również funkcjonuje odmładzająco. Nie powinno więc budzić zaskoczenia, że jest to sprawdzony sposób na co, aby poprawić własne zdrowie, ale również samopoczucie czy też przyspieszyć procesy regeneracyjne zachodzące w organizmie.
W jaki sposób funkcjonuje komora hiperbaryczna?
Na początku powinno się wyjaśnić, że jest to specjalna komora, w której w ustaleniach podwyższonego stężenia i ciśnienia tlenu przebywają pacjenci. Są to warunki bardzo wygodne, ponieważ zapewnione mają w głównej mierze komfortowe fotele, niemniej jednak też klimatyzację czy sposobność ustawienia indywidualnego oświetlenia. Taka sesja w komorze hiperbarycznej wiąże się z wieloma korzyściami dla organizmu. Przede wszystkim tlenoterapia hiperbaryczna łódź bardzo dobrze wpływa na pracę układu krwionośnego, a w szczególności serca. A a dodatkowo, inne zalety stosowania tej metody to w głównej mierze poprawienie funkcjonowania układu nerwowego. To z kolei wiąże się z takimi korzyściami jak w głównej mierze poprawienie parametrów związanych z koncentracją, percepcją czy również funkcjami poznawczymi. Czysty tlen pomaga też zwiększyć ukrwienie, a tym samym również odżywić tkankę mózgową. Warto mieć na uwadze także o tym, że sesje w takiej komorze bardzo dobrze pomagają na redukcję zmęczenia, ale też usuwanie dolegliwości bólowych. Co więcej komora hiperbaryczna łódź funkcjonuje również odmładzająco, a zatem sesja w komorze wpływa korzystnie na wzrost produkcji elastyny i kolagenu czy też fibroblastów, które odpowiadają za kondycję skóry. Z takich sesji korzystają między innymi sportowcy, ażeby przyspieszyć proces rekonwalescencji oraz gojenia się ran. Tlenoterapia jako metoda wykorzystywana jest także przy leczeniu różnych chorób ostrych, niemniej jednak też przewlekłych.

Źródło informacji: hiperbarycznalodz.pl – komora hiperbaryczna łódź