Wynajem auta z OC sprawcy

Osoba poszkodowana w wypadku samochodowych, której auto zostało wymaga naprawy w warsztacie samochodowym ma prawo do ubiegania się o pojazd zastępczy. Jeszcze kilka lat temu auto z OC sprawcy były wydawane dość rzadko, gdyż ubezpieczyciele domagali się dokładnej uargumentowani potrzeby korzystania z tego samochodu osobowego podczas naprawy własnego pojazdu. Obecnie sędziowie przyjęli jedno stanowisko, że samochód uważany jest za zasadniczy środek transportu, który służy nie tylko i wyłącznie w celach służbowych, ale również w powszechnym, codziennym życiu.

Nie musicie już specjalnie argumentować konieczności posiadania auta osobowego na czas naprawy waszego samochodu. Warto więc tego samego dnia, gdy oddacie swoje zepsutego auto do naprawy, udać się do firmy oferującej auta zastępcze i wybrać samochód, który będzie wam służył przez naszą firmętępnych kilka albo kilkanaście dni.
Oferowane auto wynajem są bardzo wysokiej jakości i na pewno spełnią wszystkie wasze oczekiwania. Wybór aut jest spory, jednak są to tylko samochodu z tak zwanej klasy średniej. Na nieszczęście nikt nie będzie wstanie zaproponować wam samochodu z wyższej półki, zatem będziecie musieli zadowolić się oferowanym asortymentem. Według obowiązujących przepisów prawnych, auto zastępcze przysługuje wam wyłącznie do momentu naprawy waszego samochodu osobowego. Dla swojego spokoju, warto oddać zastępczy aut tego samego dnia, którego odbierzecie własne auto z serwisu. Data oddania samochodu musi pokrywać się z terminem odbioru waszego auta osobowego. W przeciwnym razie ubezpieczyciel każe wam osobiście zapłacić za właściwie każdy dzień zwłoki oddania zastępczego samochodu osobowego. Jest to na nieszczęście wymóg prawny, gdyż zwlekanie z oddaniem auta będzie uważane jako próba wzbogacenia się, a wszak nie taki jest cel ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Warto więc stosownie zaplanować termin odbioru z warsztatu waszego auta osobowego oraz zwrotu auta zastępczego, aby dopilnować wszystkich formalności i nie ponieść żadnych, zbędnych kosztów majątkowych.
Polecana strona: auto z oc sprawcy biała podlaska.