Blog dla rodziców

Zaradność, zdolność do sprostania wyzwaniom na różnorakie sposoby, jest produktem ubocznym inteligencji twórczej. Gdy dzieci rozwijają zaradność, uczą się ufać swoim instynktom i unikalnym zdolnościom. Nabierają pozytywnego nastawienia do rozwiązywania problemów.

Zaradne dzieci wyrastają na pewnych siebie i pracowitych ludzi. Co równie ważne, korzystają z wielu przyjemności, jakie oferuje życie. Zaradni ludzie są właśnie tacy; pełni zasobów albo narzędzi do wymyślania rozwiązań. Zaradni ludzie dostosowują się do nowych albo wymagających sytuacji i na prawdę często umieją myśleć kreatywnie. Nasz blog internetowy rodzinny wskazuje najistotniejsze porady rodzinne dotyczące wychowania zaradnego dziecka.

Złote zasady wychowania

Dzieci są z natury dociekliwe i twórcze. Naszym misją jako rodziców. a zarazem pierwszych nauczycieli powinno być dostarczenie dzieciom jak najmniejszej ilości informacji i wskazówek potrzebnych do stworzenia zadania. Pozostawienie im swobody w wykonywaniu obowiązków może oznaczać, że zajmie im to więcej czasu, niemniej jednak dzięki temu nauczą się ciężko pracować, ażeby wykonać zadania we własnym zakresie i wypracować sposoby rozwiązywania problemów. Znakomita większość problemów ma kilka możliwych rozwiązań lub co najmniej różne sposoby dochodzenia do właściwej odpowiedzi. Jeżeli dziecko znalazło rozwiązanie kłopotu w okrężny sposób, mówi to sporo o jego schematach myślowych. Nie należy się tym zniechęcać! Nierzadko to właśnie ci ludzie, którzy myślą całkiem inaczej lub znajdują nowatorski proces myślowy, rozwiązują najtrudniejsze kłopoty. Dzieci potrzebują dorosłych, którzy potrafią poradzić sobie z wysłuchaniem ich zdenerwowania bez ratowania ich albo zawstydzania za usterki. Życie Twojego dziecka nie zostanie zniszczone, o ile pewnego dnia zapomni o obiedzie albo pracy domowej. Zamiast nadmiernie ochraniać lub ratować swoje dziecko, pozwól mu doświadczyć, jak przyczyna i skutek wpływają na jego życie. Zarządzaj własnymi wyzwalaczami emocjonalnymi, które powodują, że osłabiasz swoje dziecko, wręcz jeśli uważasz, że mu pomagasz. Rodzina powinna dać dziecku swobodę w popełnianiu błędów i ich naprawianiu.
Więcej informacji na stronie: chrzest kto trzyma dziecko.